oxygenmusic.pl

Jakie słuchawki gamingowe wybrać? Ranking 2022

Gracze mają swoje specyficzne potrzeby związane ze sprzętem IT. Warto o tym pamiętać i zdecydować się na takie rozwiązania techniczne, dzięki którym jakość rozgrywki będzie naprawdę wysoka, a wrażenia z niej na wysokim poziomie. Jak się okazuje, na rynku są rozliczne akcesoria dedykowane fanom e-sportu – są wśród nich na przykład słuchawki.

Jeśli mowa o słuchawkach dla graczy, najczęściej wybierane są te na kablu, choć zdarzają się modele bezprzewodowe. Gamerzy wychodzą jednak z założenia, że przewodowy wariant zapewnia lepszą stabilność sygnału i co za tym idzie sprawdzi się lepiej zarówno w aspekcie odsłuchu ścieżki dźwiękowej gry, jak też rozmów za pośrednictwem wbudowanego mikrofonu.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb gracza

Dobre słuchawki gamingowe muszą zapewniać wysoką jakość dźwięku, a szczególnie cenione są modele obsługujące standardy dźwięku przestrzennego.

W tym kontekście znakomitą opcją są wszelkiego rodzaju słuchawki z dźwiękiem 5.1 lub 7.1.

Część z nich korzysta ze specjalnych algorytmów symulujących efekty przestrzennego audio, jednakże nawet wówczas wrażenia potrafią być znakomite. Co jeszcze jest istotne? Na pewno długość przewodu, ponieważ czasami odległość do gniazda audio jest nieco dłuższa. Jakość mikrofonu też jest ważna – mile widziane są mikrofony z wysoką czułością i w miarę możliwości zaimplementowaną redukcją szumów dla czystszego brzmienia głosu.

Modele, które są warte uwagi w 2022 roku

Wśród dostępnych w sprzedaży urządzeń są z całą pewnością takie, które zasługują na szczególne wyróżnienie w porównaniu z innymi. Poza typowo gamingowymi markami coś dla miłośników e-sportu przygotowali też topowi producenci z szerzej rozumianego sektora audio. Sennheiser Epos H3 to bez wątpienia jedna z lepszych propozycji – ze znakomitym pasmem przenoszenia i parametrami dorównującymi słuchawkom audiofilskim.

Inną doskonałą opcją są HyperX Cloud Alpha czy Razer Kraker Tournament Edition – oba modele z solidnymi, aż 50-milimetrowymi przetwornikami.