oxygenmusic.pl

Jak krok po kroku podłączyć soundbar do telewizora? Instrukcja

Coraz więcej osób decyduje się na poprawę jakości dźwięku swojego telewizora. Wynika to z faktu, że klasa wbudowanych głośników zostawia czasami sporo do życzenia, a to rodzi pewne konsekwencje. Można zdecydować się na pełen zestaw kina domowego z amplitunerem, co bez wątpienia da najlepsze rezultaty, ale będzie wiązało się z większym wydatkiem. Poza tym nie każdy chce mieć przy swoim odbiorniku aż tak złożoną konfigurację. Zamiast tego lepiej wybrać coś mniejszego, a i tak dającego naprawdę zadowalające efekty z codziennego użytkowania. Mowa o soundbarach, które w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem. Nie są kosztują wiele, są łatwe w użytkowaniu oraz konfiguracji, a mogą naprawdę zmienić foniczne doznania w czasie grania na konsoli czy oglądania filmów.

Czym w gruncie rzeczy jest soundbar?

Generalnie soundbar jest rodzajem kompaktowego głośnika w formie podłużnego, prostokątnego modułu.

Zwykle ma on w sobie wbudowanych kilka głośników, a ograniczenie zestawu źródeł dźwięku do jednej bryły pozwala zaoszczędzić miejsce i uprościć cały zamysł. Najlepsze soundbary dysponują naprawdę sporą mocą muzyczną, do tego zapewniają znakomitą reprodukcję dźwięku z uwzględnieniem niskich, średnich, jak też wysokich tonów. Oznacza to, że mogą one z sukcesem zastąpić konwencjonalne zestawy kina domowego, zajmując niewielką przestrzeń tuż bok telewizora. Z uwagi na swoją budowę najczęściej po prostu spoczywają pod ekranem, wtapiając się zgrabnie w otoczenie.

Podłączanie soundbara do telewizora to nie problem

Jeśli chodzi o samo połączenie takiego głośnika z odbiornikiem telewizyjnym, można zrobić to na kilka sposobów. Jednym z nich jest skorzystania z przewodu jack i gniazda słuchawkowego, które jest wbudowane w praktycznie każdym telewizorze. Alternatywę stanowi skorzystanie z gniazd i kabli typu chinch lub złącza optycznego typu toslink. Nowsze modele telewizorów posiadają czasami wbudowane moduły Bluetooth i wówczas soundbar można z nimi sparować bezprzewodowo.

Ma to tę zaletę, że pozwoli na ograniczenia liczby przewodów w naszym domowym kąciku RTV.