oxygenmusic.pl

Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z komputerem?

Rynek słuchawek Bluetooth jest naprawdę szeroki i zdecydowana większość osób nabywających je czyni to z myślą o słuchaniu muzyki ze smartfona, jak również o rozmowach za ich pośrednictwem. Warto jednak podkreślić, że nie zawsze tak jest. Coraz częściej komputery są wyposażone w moduły łączności bezprzewodowej Bluetooth, co otwiera przed użytkującymi je spore możliwości.

Przede wszystkim można wykorzystać słuchawki bezprzewodowe do korzystania z laptopem czy komputerem stacjonarnym. Coraz więcej współczesnych notebooków i ultrabooków posiada zintegrowane funkcje Bluetooth, a jeśli pecetowi tego brakuje, można za niewielkie pieniądze nabyć odpowiedni adapter na USB.

Brak kabli daje swobodę

Zamiast podłączać tradycyjne słuchawki do gniazda jack można po prostu sparować komputer ze słuchawkami i cieszyć się świetnym brzmieniem.

Istnieją zarówno standardowe słuchawki, jak i bezprzewodowe modele gamingowe, na przykład z atrakcyjnym wizualnie podświetleniem oraz zintegrowanym mikrofonem wyższej jakości – niezbędnym w czasie rozgrywek sieciowych z partnerami. Proces parowania takich słuchawek z komputerem jest prosty i nie różni się znacząco od procedury wymaganej w przypadku smartfonów. Oznacza to, że praktycznie każdy poradzi sobie z tym bez kłopotów.

Kilka kliknięć i słuchawki bezprzewodowe są gotowe do użycia!

Po wejściu w opcje systemowe Bluetooth należy skorzystać z funkcji dodawania nowego urządzenia i wybrać z listy wyświetlanych sprzętów nasze słuchawki (naturalnie wcześniej trzeba je uruchomić i jeśli to konieczne, aktywować w nich tryb parowania). Po utworzeniu pary dźwięk powinien już płynąć ze słuchawek. Zazwyczaj instalują się one podwójnie – w trybie headphones zapewniającym wyższą jakość odtwarzanego dźwięku, a także w trybie headset pozwalającym na odbywanie połączeń głosowych za pośrednictwem sieci.

W tym drugim przypadku dźwięk w słuchawkach jest dużo bardziej skompresowany, dlatego przy słuchaniu muzyki zawsze należy upewnić się, że w danym momencie aktywny jest tryb headphones.