oxygenmusic.pl

Jaki głośnik Bluetooth wybrać? Ranking 2022

Technologia łączności bezprzewodowej daje ogromne korzyści. Pozwala nie tylko na przesyłanie różnego rodzaju danych, ale także strumienia audio. Stąd tak dużą popularnością wśród konsumentów cieszą się wszelkiego rodzaju słuchawki bezprzewodowe bazujące na protokole Bluetooth. Należy jednak pamiętać, że nie tylko o słuchawkach należy w tym kontekście mówić. Na rynku spore sukcesy odnoszą też bezprzewodowe modele głośników – oczywiście również oparte o Bluetooth. Da się je równie łatwo sparować ze smartfonem czy innym urządzeniem źródłowym, takim jak ultrabook czy tablet. Generalnie jednak zostały one stworzone z myślą o nowoczesnych telefonach, a ich kluczową cechą jest zaawansowana mobilność.

Dlaczego głośniki Bluetooth są tak lubiane?

Sprzęt audio z tej kategorii jest relatywnie tani, a do tego lekki i mobilny. Ludzie cenią sobie przedmioty, które są lekkie, nieduże i można je wszędzie zabrać. Niemal każdy z topowych głośników tego typu cechuje stosunkowo niska waga i to, że da się go spakować do torby bądź plecaka.

Są nawet urządzenia, które można z łatwością przytroczyć do spodni czy plecaka. Przykładem może być głośnik JBL Clip, będący w 2022 roku jedną z ciekawszych i lepiej ocenianych propozycji. Poszczególne modele różnią się zasięgiem sygnału. JBL Clip to jeden z rekordzistów – jego zasięg na otwartej przestrzeni sięga nawet więcej niż 100 metrów. Co do jakości dźwięku, głośniki tego rodzaju oferują coraz lepsze parametry, choć najsilniej zaakcentowane są w nich zazwyczaj basy.

Wielkość to nie wszystko

Poza naprawdę kompaktowymi modelami, takimi jak wspomniany JBL Clip czy urządzenia z serii JBL Go, są też nieco większe głośniki. Można wskazać tu chociażby Sony SRS czy też Creative Muvo Play. Rzecz jasna nadal są to urządzenia relatywnie niewielkie i łatwe w transporcie, choć na pewno nie przodują w rankingu miniaturyzacji. Coś dla miłośników doskonałego brzmienia przygotowały też marki uznawane dość powszechnie za audiofilskie. Przykład stanowi głośnik Denon Envaya Pocket.

Jeśli komuś zależy na stereofonicznym wrażeniu i pełnej wodoodporności, dobrym wyborem w 2022 roku okaże się Ultimate Ears Wonderboom.