oxygenmusic.pl

Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne? Najlepsze modele 2022

Miłośnicy słuchania muzyki bez kabli mają dziś bardzo szerokie pole wyboru. Nie ma w tym zresztą nic zaskakującego. Na jednym biegunie są rozmaite wariacje w temacie TWS, a więc słuchawek bezprzewodowych dousznych, a na drugim biegunie mamy słuchawki nauszne. Te drugie są zwykle wyżej cenione przez audiofilów, ponieważ zapewniają szerszą scenę i pełniejsze brzmienie. Zdaniem wielu osób są też zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu i zdrowsze – nie podnoszą bowiem ciśnienia w kanale usznym, a dźwięk jest bardziej rozproszony i mniej agresywny. Nie dziwi wobec tego, że dla sporego grona użytkowników to właśnie one stanowią pierwszy wybór.

Praktyczna technologia Bluetooth

Modele słuchawek, które mają bezprzewodowy charakter można połączyć bez trudu zarówno ze smartfonem, jak i z komputerem wyposażonym w moduł Bluetooth, co jest coraz powszechniejsze. Oznacza to, że z jednego urządzenia korzystać można na dwa sposoby. Część słuchawek pozwala zresztą na swobodne przełączanie się pomiędzy jednym źródłem dźwięku a drugim. Warto robić z tego użytek. Sam proces parowania jest szybki i jednorazowy – po uruchomieniu słuchawki automatycznie połączą się z telefonem czy ultrabookiem. Potem pozostaje już cieszyć się ulubioną muzyką, oglądaniem filmów czy rozmową głosową.

Które modele są godne uwagi w 2022 roku?

Urządzeń z kategorii bezprzewodowych słuchawek nausznych mamy bardzo wiele. Różnią się marką, ceną i parametrami technicznymi. Bez wątpienia w czołówce rankingów są te pochodzące od wysoko ocenianych producentów. Sony WH-1000XM3 ANC kuszą aktywną redukcją szumów, nie gorzej wypadają Philips Performance czy Marshall Major IV. Jeśli mowa o znacznie tańszych, budżetowych rozwiązaniach, doskonale w relacji cena-jakość wypadają słuchawki Baseus Encok D02 Pro z doskonałym czasem pracy na baterii i zaskakująco wysoką jakością brzmienia. Niezmiennie godna uwagi pozostaje też rodzina słuchawek JBL Tune, od lat dostarczająca znakomitych propozycji.