oxygenmusic.pl

Jakie kino domowe wybrać? Ranking 2022

Oglądanie filmów w domu może być kinowym doświadczeniem. Niby wiadomo o tym od dawna, ale dopiero w ostatnich latach mamy na rynku prawdziwy wysyp znakomitego sprzętu, który naprawdę przenosi do domów kinowe standardy w skali mikro. Przez całe lata zestawy kina domowego były dość tanimi kompletami głośników i odtwarzacza z przewodami audio, za czym niekoniecznie szła zadowalająca jakość. Aktualnie stan rzeczy zmienił się dość diametralnie, o czym całkiem łatwo się przekonać, sięgając po pierwsze z brzegu z topowych zestawów. Odpowiedni amplituner połączony z głośnikami sprawi, że w domowych warunkach można poczuć się jak na sali kinowej. Wiąże się to z pewnym wydatkiem, jednakże obecnie jest on zdecydowanie mniejszy niż kiedyś, gdy naprawdę solidne rozwiązania stanowiły realny luksus.

Zestawy, które zapewniają dźwiękowy raj

Jeśli chodzi o kina domowe, istnieją różne szkoły. Jedni kompilują wszystko po kawałku, nabywając oddzielnie amplituner i potem wzbogacając wszystko o odpowiednie nagłośnienie. To częste wśród prawdziwych koneserów, dla których zakup gotowego zestawu byłby nadmiernym uproszczeniem tematu. Jednakże można bez żadnych obaw skorzystać z któregoś z gotowych rozwiązań. Różnią się one ceną i parametrami, ale w przypadku najlepiej notowanych konfiguracji można być w zasadzie pewnym świetnej jakości. Należy jedynie raz jeszcze przemyśleć, czy rzeczywiście kino domowe z prawdziwego zdarzenia jest nam do szczęścia potrzebne.

Roboczo zakładamy, że jak najbardziej tak.

Japońska dominacja nie bez powodu

Od dawna przyjęło się, że Japończycy mają najwięcej do zaoferowania, jeśli chodzi o dobre audio. Ich marki zyskały status globalnych liderów w swoim sektorze i nie ma w tym nic dziwnego. Aktualnie prawdziwym dominatorem w zestawieniach najlepszych zestawów home cinema na rok 2022 są rozwiązania marki Yamaha. Takie komplety, jak YHT 1840, HTR-2071 Nova czy też YHT 2950 łączą znakomita jakość dźwięku, a do tego całkiem atrakcyjna cena. Interesującą alternatywę dla nich stanowi też zestaw Ultima 40 Surround Wireless, za którym stoi również bardzo ceniona niemiecka marka Teufel.